jesteś na: Strona głównaWydarzeniaAktualnosci

 

 

Aktualności

                      

PODZIĘKOWANIE

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Maciejowej wraz z Gronem Pedagogicznym i Rodzicami serdecznie dziękują Panu Waldemarowi K. Malinowskiemu, właścicielowi GARBARNI NADARZYN, za wydatną pomoc finansową udzieloną na zakup dzwonków chromatycznych z kolorowymi sztabkami. Instrumenty te urozmaicą zajęcia muzyczne prowadzone w szkole i pomogą w rozwijaniu zainteresowań muzycznych uczniów.
Galeria zdjęć.

 

 

           Spis przyborów i podręczników na rok szkolny 2015/2016:

 

            Spis przyborów do klasy 0.

 

            Spis przyborów do klasy 3.


                       
Spis przyborów do klasy 4.
 

              Lista podręczników do klasy 5.

  
            Lista podręczników do klasy 6.

 

 

20 czerwca 2015 r. po raz pierwszy zorganizowano Szkolny Festyn Rodzinny przy współpracy Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego i Wójta Gminy Łabowa oraz pracowników obsługi szkoły. Festyn odbył się w sobotę w godz. 10.00 – 15.00. Atrakcją była zjeżdżalnia dmuchana oblegana przez dzieci oraz ścianka wspinaczkowa obsługiwana przez GOPR Grupę Krynicką. Ratownicy udzielali również instruktażu w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa (każdy los wygrywał), konkurs Nadleśnictwa „Koło fortuny”, konkurs o bezpieczeństwie, który odbywał się w radiowozie policyjnym, sala zabaw dla najmłodszych, konkurs plastyczny, występy wokalne dla chętnych i karaoke, quiz o św. Kindze i Janie Pawle II, zabawy ruchowe na sali gimnastycznej. Dla każdego był serwowany posiłek (bigos, kiełbaski, napoje, ciastka, popcorn). Każdy konkurs był nagradzany upominkami (notesy, jabłka, słodycze, soczki). Byli również strażacy z OSP w Łabowej, którzy pokazali dzieciom gaszenie wodą i wyposażenie wozu bojowego. Dzięki nagłośnieniu obsługiwanemu profesjonalnie przez jednego z rodziców słychać było muzykę i bieżące ogłoszenia. Pod koniec festynu na sali gimnastycznej odbył się mecz piłki nożnej chłopcy – tatusiowie wzmocnieni przez uczniów gimnazjum oraz mecz piłki ręcznej dziewcząt.

Przeprowadzenie festynu, gdzie wszystkie atrakcje były bezpłatne (oprócz loterii fantowej) było możliwe dzięki sponsorom, którym składamy serdeczne podziękowania za życzliwość, zrozumienie i bezinteresowna pomoc.

 

 

 

Oto sponsorzy imprezy:

· Wójt Gminy Łabowa

· Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Św. Kingi w Maciejowej

·  Spółdzielnia Pracy „Muszynianka”

·  Firma FAKRO

·  Firma Handlowa Sylwestra Pyzika (sklep ABC)

·  Sklep spożywczo – przemysłowy „U Danusi”

·  Firma Cukierniczo – Gastronomiczna „Grześ” z Nawojowej

·  Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grupa Krynicka

·  Nadleśnictwo Nawojowa

·  Posterunek Policji w Nawojowej

·  Ochotnicza Straż Pożarna w Łabowej

·  Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW

·   Sponsorzy indywidualni

 

 

 

                 Serdeczne dziękujemy za wsparcie festynu!

 

 

 

 

 

 

17 czerwca 2015 r. uczniowie kl. II wraz z wychowawczynią wybrali się pociągiem do Krynicy. Byli na Górze Parkowej, na Deptaku, w Pijalni.

 

8.06 2015 r. odbył się w szkole egzamin na kartę rowerową dla uczniów kl. IV pod kierunkiem pani Moniki Jarzębak i instruktora z MORD-u, który po egzaminie wręczył uczniom koszulki odblaskowe. Wszyscy uczniowie przystępujący do egzaminu zdali go.

 

 

Na początku czerwca odbyła się w szkole zbiórka makulatury. Zebrano ponad 1 tonę odpadów, które przekazano firmie SURPAP. Klasy wzięły udział w rywalizacji na największą ilość przyniesionej makulatury w przeliczeniu na osobę w klasie. Całość makulatury była więc ważona wagą sprężynową przez chłopców kl. VI (pod opieką nauczyciela). Oto podsumowanie zbiórki:

         I miejsce kl. III (15,2 kg na osobę)

         II miejsce kl. I ( 11 kg na osobę)

         III miejsce kl. IV (9 kg na osobę)

         IV miejsce kl. VI (8,6 kg na osobę)

         kl. II (4,2 kg na osobę)

         kl. V (3,6 g na osobę)

         kl. 0 (3 kg na osobę)

Uczniowie wszystkich klas 0-6 otrzymali słodycze, a zwycięskie klasy papier toaletowy, notesy i długopisy.

            Warto zbierać makulaturę, bo papier jest jednym z głównych składników komunalnych, Statystyczny Polak rocznie zużywa ok. 60 kg papieru. Zebranie jednej tony makulatury chroni od wycięcia 17 drzew. Papier może być powtórnie wykorzystywany 3 – 5 razy. Z makulatury wyrabia się m.in. papier toaletowy, papier do drukarek, szary papier pakowy, tekturę, zeszyty, koperty, bloki rysunkowe itp.

 

 


 

1 czerwca 2015 r. paradoksalnie w Dniu Dziecka odbył się w naszej szkole spóźniony Dzień Matki. Występowali głównie uczniowie kl. 0-3. na górnym korytarzu starsi uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przygotowali poczęstunek dla Mam. Dzieci też dostały ciastka i mogły rysować kredą na asfalcie. Niestety burza przerwała tę czynność.

 


 

29 maja 2015 r. uczniowie kol. III – V pojechali na wycieczkę autokarową do Inwałdu. Tam kilka godzin spędzili w parku miniatur oraz w warowni średniowiecznej, gdzie fururę zrobił ruchomy i gadający smok, strzelanie z łuku, warsztaty u kowala i garncarza oraz turniej na drewnianych koniach. Duże wrażenie na uczniach wywarło zwiedzenie piramidy i domu strachów. Kilka dni później kl. VI również pojechała na wycieczkę do Inwałdu

 


13 V 2015 r. w GOKU w Łabowej odbył się Łabowski Konkurs Piosenki, w którym wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły wyłonionych w szkolnym etapie piosenek solowych. W kategorii uczniów kl. 1-3 wyróżnienie zdobyła Madzia Bołoz z kl.0 oraz Michał Pulit z kl. II. W kategorii kl. 4-6 Aneta Szczecina z kl. III zajęła II miejsce. Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i piłki dęte.

 

 

Od marca do maja 2015 r. uczniowie kl. 1-3 wzięli udział w trzech pozaszkolnych konkursach plastycznych. „W krainie baśni Andersena” to konkurs przygotowany przez GOK w Łabowej. Uczniowie zostali nagrodzeni upominkami., a najlepsze prace wykonała Madzia Horowska z kl. II i Konrad Nieć z kl. I.  Drugi konkurs przeprowadziło Nadleśnictwo Nawojowa: „Las wiosną”, „Zwierzęta leśne”. Konkurs zakończył się rozdaniem nagród i biwakiem na Feleczynie 11.06.2015 r. Była tam kl. II z wychowawczynią i rodzicami. Wyróżnienie zdobył Dawid Lelito. Trzeci konkurs IX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Podróż w nieznane” zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

 

 


11 maja 2015 r. na sali gimnastycznej rozegrano międzyszkolny turniej piłki nożnej chłopców.

 

 


 

Dzień Ziemi zorganizował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna p. Jolanty Kloze. Uczniowie oglądali film edukacyjny i wzięli udział w konkursie z nagrodami. Rozstrzygnięto również konkurs na wiosenny wystrój sali.

 


Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja był okazją do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych i obejrzenia występu uczniów kl. VI.

 

 


W kwietniu gościliśmy w szkole teatrzyk lalkowy pt. „Kozucha kłamczucha”. Obejrzały go dzieci z przedszkola i klasa młodszych.

 

 


10 kwietnia 2015 r. przedstawiciele kl. VI pod opieką Sławomira Wróblewskiego i rodziców pojechali do Starego Sącza na wykład historyczny redaktora Piotra Szubarczyka.

 

 


 

31 marca 2015 r. podsumowano w szkole konkurs plastyczny „Dekoracja wielkanocna”. W konkursie tym udział wzięło ponad 20. uczniów z klas I-III. Zwycięzcami zostali: Kinga i Patrycja Konieczny (kl. III), Madzia Horowska (kl. II), Jakub Pękala (kl. I), Asia Chlebek (kl.IV), Aleksandra Fugas (kl. V), Emilia i Kacper Ryba (kl. I i IV). Gratulujemy!!!


 

 

Od marca 2015 r. uczniowie kl. I-III biorą udział w projekcie ,,Umiem pływać po sądecku”. Projekt jest współfinansowany przez Ministra Sportu i Turystyki w ramach projektu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać” ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach działania ,,Wsparcie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”.

 

 

Regulamin  wyjazdów na basen w ramach projektu "Umiem pływać po Sądecku" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.

 

Harmonogram wyjazdów na basen.

 

 Szczegóły projektu na stronie www.fundacjanowagalicja.pl

 

 

 

 

16 marca 2015 r. w Krakowie odbył się wojewódzki etap Małopolskiego Konkursu Historycznego „Wielcy Polacy – wybitni generałowie”, w którym wziął udział uczeń naszej szkoły Grzegorz Lelito z kl. VI. Gratulujemy!

 

 

11 marca 2015 r. na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej, w którym wzięły udział 3 szkoły.
W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Maciejowej i w kategorii chłopców I miejsce zajęła drużyna również z naszej szkoły.  Radość była niesamowita! Brawo!

 

 

Szkolne rekolekcje wielkopostne odbyły się w dniach 11-13 marca 2015 r. w kościele parafialnym. Było dużo śpiewania, uczniowie poprowadzili Drogę Krzyżową. Dla chętnych ksiądz przeprowadzał konkursy z nagrodami.

 

W pierwszym tygodniu ferii zimowych zorganizowano rozgrywki
w scrabble, w których wzięło udział 12 uczniów z kl. II-VI. Najlepsi uczestnicy rozgrywek otrzymali nagrody rzeczowe.

 

 


W okresie ferii zimowych w ramach pracy świetlicy zorganizowano wyjazd do kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na film w 3D pt. „Pingwiny
z Madagaskaru”. W wyjeździe wzięło udział 24 uczniów z kl. I-VI pod opieka nauczycieli.

 


 

 

W okresie przerwy świątecznej

w szkole będą dyżury nauczycieli:

22 i 23 grudnia,

29 i 30 grudnia,

2 i 5 stycznia

w godzinach od 9.00 do 12.00

22 grudnia - szkolna wigilia dla chętnych w godz. 8.00 – 11.00

4 grudnia 2014 r. odbył się Mikołajkowy Turniej  piłki nożnej dla uczniów kl. I-II organozowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Akademia PIłkarska 2012" im. Wiesława Spiegla w Nowym Sączu. celem turnieju była popularyzacja dziecięcej piłki nożnej. dzieci grały w zesołach trzyosobowych bez bramkarza. pod koniec turnieju odbył sie konkurs rzutów karnych o najlepszego strzelca. Dwóch trenerów prowadziło rozgrywki w wyłonionych wczesniej 6 drużynach. W turnieju wzięli udzial uczniowie kl. I: Jakub CHlebek, Ksawery Ryba, Konrad NIeć, Adrian Sulicz, Michal Homoncik, Emilka Ryba, Jakub Pękala, Aleksandra Sulicz. Z uczniów kl. II zagrali: Madzia Horowska, Michał Pulit, Adaś Horowski, Dawid Lelito, Wika Mirek, Kinga Nosal. z kl. III zagrali uczniowie młodsi rocznikowo: Kinga Konieczny, Piotr Nowak, Kasia Nykaza. Uczestnicy turnieju otrzymali medale, dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom.

5 grudnia 2014 r. szkołę odwiedził Św, Mikołaj, który we wszystkich klasach rozdał słodkie paczki. Dzieci kl. 0 i kl. II-III zaspiewały gościowi piosenki. Kto chciał mógł zrobić sobie zdjęcie z Gościem.

 

W październiku 2014r. na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyły się gminne rozgrywki w piłce nożnej. Szkołę w Maciejowej reprezentowali chłopcy z kl. IV – VI (9osób).


28 X 2014 r. dzieci z kl. I zostały w obecności wszystkich uczniów i rodziców pasowane na uczniów i czytelników. Wystąpiły przed zgromadzoną szkołą z programem artystycznym. Rodzice przygotowali poczęstunek i upominki. Starsi koledzy i koleżanki z kl. II powitali ich śmiesznym występem i prezencikami.


W październiku 2014 r. odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego.


30 X 2014 r. kl. 0 i I były w Nowym Sączu na spektaklu „Pinokio” przygotowanym przez sądecka Grupę Teatralną CUDOKI – SZUROKI. Bardzo podobało im się to przedstawienie teatralne.


Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości kl. VI z wychowawczynią przegotowała apel połączony z konkursem na znajomość hymnu narodowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali małe flagi biało-czerwone oraz śpiewali pieśni i piosenki patriotyczne.


W listopadzie 2014 r. kl. II - V były na wyjeździe w Nowym Sączu w Skansenie i Miasteczku Galicyjskim. Uczniowie poznawali tajniki drukarstwa i ceramiki. Z ciekawością oglądali eksponaty w chatach i słuchali o dawnych pracach na wsi polskiej.


Pod koniec listopada odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Historycznego.


Uczniowie kl. VI z wychowawcą pod koniec listopada byli w Nowym Sączu w kinie.

 

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej odchodziliśmy 13 października. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor. W kilku słowach przedstawił historię święta, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę i podejmowany trud oraz złożył życzenia.

Nie odbyła się w tym dniu okolicznościowa akademia. Zamiast niej uczniowie zaprezentowali żartobliwy w formie pokaz mody nauczycielskiej. Zgromadzona na występie społeczność szkolna podziwiała oryginalne i bardzo praktyczne kreacje m.in. dla dyrektora szkoły, matematyka, historyka-bibliotekarza i przyrodnika, oraz  wsłuchiwała się w świetną muzykę.

Uroczystość zakończyła się życzeniami od uczniów dla nauczycieli i wręczeniem kwiatów dyrektorowi szkoły.

 

 

 (reszta zdjęć w galerii)

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat zbierają plastikowe zakrętki. W tym roku nie przestajemy tego robić i znów komuś uda się pomóc.

 

 

 

Dzieci z klas 0 – 3 w roku szkolnym 2014/2015 będą spożywać warzywa i owoce w ramach programu „Warzywa i owoce w szkole” prowadzonego przez Agencję Rynku Rolnego.  Uczniowie będą otrzymywać warzywa świeże i przetworzone. Będą to: jabłka, gruszki, marchew, pomidory, papryka słodka, rzodkiewki, borówka amerykańska, soki. Życzymy: smacznego!

 

 

Jak co roku rozpoczynamy w szkole akcję fluoryzacji, którą prowadzi pielęgniarka szkolna        z Niepublicznego Zakładu Opieki  Zdrowotnej w Łabowej. Raz w miesiącu uczniowie kl. 1 – 6 czyszczą zęby środkiem zawierającym fluor. Miejmy nadzieję, że ich zęby będą w dobrej kondycji! 

 

 

 

W tym roku mija 65 rocznica śmierci ks. Władysława Gurgacza.

6 września 2014 r. na Łabowskiej Hali pod obeliskiem ku czci ks. Władysława Gurgacza i żołnierzy PPAN odbyło się coroczne spotkanie połączone z polową Mszą św. Uczniowie naszej szkoły pełnili wartę honorową przy obelisku. Był obecny również Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Maciejowej. 

 

 

1 września 2014 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny Mszą Św. Odprawiona przez ks. St. Pałkę. W szkolnej świetlicy odbyła się akademia z okazji pożegnania wakacji oraz upamiętniająca ważne rocznice: 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej i 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W uroczystości wzięli udział uczniowie szkoły, Rodzice i Nauczyciele. Następnie w klasach odbyły się lekcje wychowawcze. Obecnie w kl. I-VI uczy się 63 uczniów, do kl. 0 uczęszcza 15 dzieci, a do przedszkola 18 dzieci.

 

 

21 czerwca 2014 r. w  galerii handlowej „Sandecja” odbył się finał inicjatywy „Gram plastiku na wagę złota” organizowanej przez Fundację Collegium Progressus. Zbierano zakrętki dla Błażeja z Łabowej. Do akcji zbierania zakrętek włączyła się cała szkoła. Zbiórka trwała od lutego 2014 r., a część zakrętek zgromadzono w szkole. Podczas finału wystąpili również uczniowie naszej szkoły z obszernym repertuarem piosenek i tańcem „Czekolada”. Wystąpiło 23 uczniów z kl. I-VI.

 

 

 

16 czerwca 2014 r. uczniowie kl. I – IV byli na jednodniowej wycieczce autokarowej śladami Jana Pawła II do Wadowic, Łagiewnik i Niegowici. W Wadowicach zwiedziliśmy Muzeum - Rodzinny Dom Jana Pawła II, pomodliliśmy się w kościele, gdzie był ochrzczony Karol Wojtyła, spróbowaliśmy papieskich kremówek. W Łagiewnikach modliliśmy się przed obrazem Miłosierdzia Bożego oraz przy relikwiach św. Faustyny. Weszliśmy też na wieżę widokową. Niegowić to pierwsza parafia, w której Karol Wojtyła pracował jako wikary. Jest tam m.in. konfesjonał, w którym spowiadał,  replika grobu papieża oraz pomnik wikarego Karola Wojtyły.

 

Pod koniec roku szkolnego wszyscy uczniowie wzięli udział w podsumowaniu projektu „Każdy może świętym być jak Jan Paweł II” do którego klasy wcześniej się przygotowały. Każdy miał możliwość wykazać się wiedzą rozwiązując krzyżówkę i biorąc udział w rywalizacji konkursowej. Najlepszym uczniom wręczono nagrody rzeczowe. Wszyscy uczniowie w tym dniu otrzymali słodycze za rywalizację.

 

 

 

25 maja 2014 r. odbył się ostatni etap Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Żołnierskiej w Łabowej organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Historii z Łabowej. Podczas rywalizacji w kategorii zespołów nasze uczennice z kl. V (Karolina Ryba i Natalia Sekuła) zajęły I miejsce, a w kategorii solistów uczeń kl. I Michał Pulit zdobył II miejsce. Wyróżniony został również uczeń klasy VI (Jacek Buda) za zaśpiewanie rzadko słyszanej piosenki Pt. „Cud nad Wisłą, czyli polska młócka”. Wykonawcy otrzymali cenne nagrody i dyplomy. Oprócz występów można było coś zjeść, obejrzeć pokaz grupy rekonstrukcyjnej wojów średniowiecznych, a nawet spróbować swoich sił w fechtunku. Niektóre dzieci wybierały zabawy ruchowe w dmuchanym zamku lub na zjeżdżalni. 

 

 

 

14 maja 2014 r. odbył się w GOK-u w Łabowej Łabowski Konkurs Piosenki. Z naszej szkoły uczestniczyło 16 wykonawców. Byli to:

Julia Zaczyk, Kacper Ryba, Michał Kierczyński, Gabriela Barnach, Gabriela Fiut, Natalia Sekuła, Agnieszka Horowska, Karolina Ryba, Wiktoria Konieczny, Jacek Buda, Julia Homoncik, Zuzanna Reszel, Emilia Litwa, Aleksandra Fugas, Katarzyna Sekuła, Sara Homa.

 

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Moniki Jarzębak, Jadwigi Budy i instruktora z GOK-u. Po zaciętym pojedynku wyróżnienia przyznano Karolinie Rybie za piosenkę „Rzeka marzeń” oraz Natalii Sekule za wykonanie piosenki „Kameleon”. Wszyscy nasi wychowankowie śpiewali wyjątkowo, dali z siebie wszystko!

Gratulujemy całej rozśpiewanej grupie odwagi i pracy włożonej w przygotowania do konkursu!

Dziękujemy Rodzicom uczniów za pomoc i zaangażowanie się w tę imprezę kulturalną!

 

 

 

 6 maja 2014 r. gościliśmy w szkole grupę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łabowej. Uczniowie poznali niełatwą pracę strażaka, mieli okazję zajrzeć w każdy „kąt” wozu strażackiego i poznać jego wyposażenie oraz obejrzeli pokaz gaszenia wyimaginowanego pożaru wodą. Szczególne wrażenie zrobiła na uczniach moc i zasięg wody wyrzucanej z armatki.

 

 

 

30 kwietnia 2014 r. odbył się na świetlicy szkolny etap II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Żołnierskiej organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Historii z Łabowej. W Jury zasiedli organizatorzy oraz p. Monika Jarzębak.

Wysłuchano 19 piosenek i pieśni wykonanych przez 26 uczniów. Jury w kategorii solistów nagrodziło następujących wykonawców:

Michał Pulit z kl. I – I miejsce za piosenkę „Gdy żołnierze idą drogą”

Julia Homoncik z kl. IV – II miejsce za piosenkę „Od Rosji jadę”

Jacek Buda z kl. VI – III miejsce za piosenkę „Cud nad Wisłą czyli polska młócka”.

W kategorii zespołów najlepszymi okazali się:

Natalia Sekuła i Karolina Ryba z kl. V - piosenka „Nie noszą lampasów”

Gabriela Barnach i Anna Trzepak z kl. V – piosenka „Serce w plecaku”

Agnieszka Horowska i Wiktoria Konieczny z kl. V – piosenka „Nie pamiętasz”.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom za trud włożony

w przygotowania do występu i odwagę śpiewania na scenie wobec całej szkoły. 

 

Finaliści wystąpili w międzyszkolnym etapie konkursu 25 maja 2014 r., który odbył się na scenie w Łabowej (koło TUKANA). Były konkursy, występ rapera, grupa rekonstrukcyjna rycerzy średniowiecznych itp. W rywalizacji międzyszkolnej II miejsce w kategorii solistów zajął Michał Pulit z kl. I, Natalia Sekuła i Karolina Ryba z kl. V w kategorii zespołów zdobyły I miejsce, a Jacek Buda z kl. VI został wyróżniony za piosenkę rzadko śpiewaną.